Diner/ Food

Vis in Mediterrane Tomatensaus

Wat is het afschuwelijk koud buiten, -1 zag ik laatst op mijn dashboard staan. Met tegenzin geef ik me eraan over, dikke winterjas en handschoenen aan. Van kou krijg je wel trek, maar om me nu elke avond te laten gaan met zware voedzame maaltijden is ook weer niet nodig. Dit waanzinnig lekkere maar toch heel simpele visgerecht doet je denken aan de warme zomerzon. De Mediterrane tomatensaus is krachtig en heel smaakvol. Dat werkt ook verwarmend en kunnen we wel gebruiken.

Vis in tomatensaus

De vis, ik gebruikte schol, wordt gepocheerd in de tomatensaus. De saus kun je ook al van te voren maken, je hoeft het dan alleen nog maar te verwarmen en de vis erin te garen. 10 minuutjes werk en handig als je gasten hebt.

Je kunt alle stevige witvis gebruiken, kijk maar eens op De Viswijzer voor goede vis.

Bij dit kruidige visgerecht eet je een lekkere salade en knapperig stokbrood of rijst.

Vis in tomatensaus

Vis in Mediterrane Tomatensaus

Print Recipe
Serves: 4 Cooking Time: 50 min.

Ingredients

  • 1 ui
  • Blikje ansjovisfilets op olie
  • 2 teentjes knoflook
  • 1/2 rode peper (naar smaak)
  • 2 of 3 paprika's
  • Klein blikje tomatenpuree
  • Scheut witte wijn
  • 2 blikken gepelde tomaten
  • 2 eetl. kappertjes
  • Versgemalen peper
  • 600 gram Scholfilet of andere stevige witvis
  • Platte peterselie

Instructions

1

Snipper de ui. Snijd de knoflook fijn en de paprika's in kleine stukjes. Snijd de rode peper in dunne ringetjes. Als je niet zo van pittig houdt dan laat je de peper weg.

2

Neem een ruime hapjespan en fruit de ui in de olie van de ansjovis. Als de ui glazig is leg je de ansjovisfilets erbij en laat ze smelten. Bak de knoflook en rode peper even mee en voeg dan de paprika toe. Bak op laag vuur tot de paprika zacht is. Schep de tomatenpuree erbij en bak mee tot het zoet ruikt, duurt een minuut. Blus af met een scheut witte wijn en schenk er de blikken gepelde tomaten bij. Druk de tomaten met een houten lepel in stukjes. Voeg de kappertjes toe en naar smaak peper. Laat de tomatensaus 15 tot 20 minuten inkoken tot een dikke donkerrode saus.

3

Spoel de vis af onder de kraan en dep droog met keukenpapier. Bestrooi met een beetje zout en peper. Snijd eventueel in stukken, zeker niet te klein! Stukken van ongeveer 6 cm. is mooi.

4

Leg de vis in de tomatensaus en laat zachtjes garen, draai na 2 minuten voorzichtig om en laat weer 2 minuten garen. Als de vis dikker is pocheer je de hem natuurlijk wat langer.

5

Bestrooi met fijngesneden peterselie.

6

Geef er een lekkere salade en rijst of knapperig stokbrood bij.

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply
    Elly
    12/11/2016 at 10:10

    Heerlijk recept en zo makkelijk te maken!! Dit is mijn fovoriet 😋

  • Leave a Reply