Diner/ Food/ Gezonde Ambities

Enchilada’s met tartaar en tomatensalsa

Enchilada's met tartaar

Vandaag een echte gezinstopper: Enchilada’s. Je kent het vast wel, tortilla’s opgerold met een vulling van vlees, groenten, bonen of wat je maar lekker vindt. Bovenop deze rolletjes gaan tomatensaus en geraspte kaas wat in de oven een goudbruin korstje krijgt. Ik heb een makkelijk recept voor je, net even wat voedzamer door volkoren tortilla’s te gebruiken en tartaar in plaats van gehakt. Om de vulling lekker op smaak te brengen voeg je deze Mexicaanse kruidenmix toe.

Tortillas met bonen

Hierbij maak ik een frisse tomatensalsa, met limoen en koriander.

Tomatensalsa

Enchilada's met tartaar

Enchilada's met tartaar en tomatensalsa

Print Recipe
Serves: 3-4 pers. Cooking Time: 25 min. bereiden, 15 min oven

Ingredients

  • 1 blik zwarte bonen, afgespoeld en uitgelekt
  • 400 gram tartaar
  • 1 rode ui
  • 2 paprika's, groen en rood
  • 2 theel. Mexicaanse kruidenmix (zie recept op de site, onder "tips")
  • 8 volkoren tortilla's*
  • 1 sjalot of kleine ui
  • 500 ml. tomatensaus (passata), níet gekruid
  • 1 theel. gerookt paprikapoeder
  • 2 handen geraspte kaas
  • Olijfolie
  • Voor de tomatensalsa:
  • 4 tomaten
  • 1 rode ui
  • Hand verse koriander
  • 1/2 limoen, het sap
  • Extra nodig: ovenschaal, ingevet met wat olijfolie.

Instructions

1

Neem een ruime koekenpan en bak de tartaar op hoog vuur rul in een scheutje olijfolie.

2

Snipper de rode ui en snijd de paprika's in stukjes.

3

Verwarm de oven voor op 180 graden.

4

Bak de ui en paprika 5 minuten in wat olijfolie in een wok of hapjespan. Voeg dan de kruidenmix toe, de tartaar en scheutje tomatensaus zodat de vulling iets smeuïg wordt. Meng hier de afgespoelde zwarte bonen door en verwarm nog 2 minuten door.

5

Snipper de sjalot en fruit deze aan in een klein pannetje. Schenk hier de tomatensaus bij en roer er het gerookt paprikapoeder door. Als de saus warm is kan het vuur uit.

6

Rol de vulling in de tortilla's en leg ze in de ingevette ovenschaal. Schenk hier de tomatensaus over en bestrooi met geraspte kaas. Bak een kwartier in de oven, tot de kaas een goedbruin korstje krijgt.

7

Maak in de tussentijd de tomatensalsa. Snijd de tomaten in kleine blokjes. Snipper de rode ui fijn. Hak de koriander grof. Meng alles in een kom en besprenkel met limoensap.

8

Geef de salsa bij de enchilada's.

Notes

Volkoren tortilla's vind je bij de grotere supermarkten, ik kocht ze van het merk Santa Maria bij de AH.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply