Begin van de herfstvakantie hebben wij gevierd met pizza! Pita pizzaatjes welteverstaan. Kleine, makkelijk te maken pizza’s op een bodem van pitabrood. De topping is geïnspireerd op de pizza bianca, ik heb de bodems ingesmeerd met zelfgemaakte kruidenolie voor extra smaak.

Ingrediënten voor de kruidenolie.
De gegrilde aubergine en courgette smaken fantastisch met de artisjok, lekker hartig met 2 verschillende Italiaanse kazen.
Reken per persoon op 3 pizzaatjes, lekker met een kop soep of tomatensalade erbij.
Pita pizza's met artisjok
Print RecipeIngredients
- Handvol basilicum
- Handvol peterselie
- Ongeveer 60 ml olijfolie
- 1 courgette
- 1 aubergine
- 2 bollen mozzarella
- Stukje parmezaanse kaas, geraspt
- 1 pot artisjokharten
- Zwarte peper uit de molen
Instructions
Verwarm de oven voor op 200 graden
Maak de kruidenolie door peterselie met basilicum en olijfolie in een hoge smalle kom met een staafmixer te blenden.
Snijd de courgette en aubergine in redelijk dunne plakjes en gril ze in een gril- of koekenpan lichtbruin.
Laat de artisjokharten uitlekken en snijd ze indien nodig in kleinere stukken.
Snijd de pitabroodjes voorzichtig doormidden en bestrijk met kruidenolie. Beleg ze met dunne plakjes mozzarella en daarop de gegrilde plakjes courgette en aubergine. Maal er zwarte peper over. Verdeel de artisjokharten op de pizza's en bestrooi ze met geraspte parmezaanse kaas. Bak 10 minuten op 200 graden, tot ze de kaas licht kleurt.
2 Comments
Elly
16/10/2016 at 19:49De pitta pizza’s met artisjok waren heerlijk! Voor wat meer smaak heb ik er wat gedroogde tomaatjes over gestrooid.
Silvie
17/10/2016 at 22:22Wat leuk! Goed idee om er zongedroogde tomaatjes op te doen.